• Buty wykonane w Polsce
 • #

Regulamin

Regulamin

1. Postanowienia ogólne.
 
1.1     Niniejszy regulamin określa warunki dokonywania zakupów na stronie internetowej www.marpolbuty.pl
1.2     Sprzedawcą jest firma  handlowa MARPOL z siedzibą  w Wysokiej Lelowskiej, częstochowska 4, 42-310 Żarki NIP 573 261 52 93  REGON 243637918
1.3     Podane w ofercie ceny, są cenami brutto i zawierają podatek VAT

1.4     Zamówienia mogą być składane przez stronę internetowa marpolbuty.pl , przez wiadomość e-mail (marpolbuty@onet.pl) lub telefonicznie ( 507960281 lub 516120679)

1.5    Obuwie i akcesoria oferowane w naszym sklepie są nowe. Do każdego zamówienia wystawiany jest paragon lub na życzenie faktura VAT. Wszystkie produkty w naszym sklepie są objęte dwuletnią gwarancją producenta.

1.6   Ceną wiążącą dla obu stron jest ta, która pojawiła się podczas składania zamówienia w momencie zatwierdzenia transakcji.

1.7   Jeśli zamówienie z wyjątkowych przyczyn będzie niemożliwe, skontaktujemy się telefonicznie lub przez email,

1.8   Aby zamówienie mogło być zrealizowane musi zostać prawidłowo wypełniony formularz zamówienia (imię, nazwisko, adres, e-mail, nr telefonu)

1.9   Zamówienie nie opłacone w ciągu 7 dni zostanie anulowane

1.10   Wszystkie zdjęcia i opisy znajdujące się w sklepie MARPOLBUTY.PL  są chronione prawami autorskimi. Zabrania się ich rozpowszechniania, kopiowania, używania w celach handlowych oraz do prezentacji na innych stronach internetowych bez zgody F.H. MARPOL.

1.11 Aby korzystać ze sklepu MARPOLBUTY.PL należy zaakceptować niniejszy regulamin

 

2. Termin realizacji zamówienia, wysyłka i płatności

 

2.1 Zamówienia staramy się wysyłać do 2 dni roboczych, w przypadku opóźnienia niezwłocznie poinformujemy klienta;

2.2  Zamówiony towar wysyłany jest kurierem Inpost, Paczkomatem, Pocztą Polską lub możliwy jest odbiór osobisty po wcześniejszym kontakcie telefonicznym ( 516 120 679 lub 507960281)

2.3   Koszt zwrotu towaru po odstąpieniu od umowy pokrywa klient,

2.4   Płatność można dokonać bezpośrednio na rachunek bankowy ( ING 71 1050 1168 1000 0092 0101 5543), przez system płatniczy PRZELEWY 24, płacąc przy odbiorze przesyłki kurierowi lub przy odbiorze osobistym – płatność tylko gotówką,

 

3. Odstąpienie od umowy.
 
3.1  Każdemu klientowi, który dokonał zakupu w celu niezwiązanym bezpośrednio z działalnością gospodarczą lub zawodową przysługują prawa i obowiązki o których mowa z Ustawie z dnia 2 marca 2000 r.  o ochronie niektórych praw konsumentów oraz odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkty niebezpieczne, jak również w Ustawie z dnia 27 lipca 2007 r. o szczególnych warunkach sprzedaży i zmianach w kodeksie cywilnym,
3.2  Każdy konsument ma prawo odstąpienia zakupu dokonanego na odległość w terminie 14 dni od dnia otrzymania towaru. W celu odstąpienia należy odesłać towar w stanie w jakim został dostarczony (nieużywany) wraz z  oświadczeniem o odstąpieniu od umowy, z oryginalnym paragonem. Do paczki proszę załączyć również pełne dane do zwrotu gotówki.

3.3    Oświadczenie o odstąpieniu wraz z towarem  powinno zostać wysłane na adres:

MARPOL Anna Pustuł Wysoka Lelowska Częstochowska 4, 42-310 Żarki

Oświadczenie można złożyć na formularzu, którego wzór stanowi załącznik nr 2 do Ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta.

Konsument może skorzystać z formularza przygotowanego przez sklep MARPOLBUTY.PL do pobrania poniżej:
……………………. |  …………………….
ZWROT ŚWIADCZEŃ:
W przypadku odstąpienia od umowy zawartej na odległość - umowa jest uważana za niezawartą. Zwrot powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni. Zwrotowi podlega koszt obuwia plus koszt  najtańszej dostawy w chwili zakupu. Zakupiony towar należy zwrócić na poniższy adres: MARPOL Anna Pustuł Wysoka Lelowska Częstochowska 4 ,42-310 Żarki
-
Przypadki, w których klientowi nie przysługuje prawo do odstąpienia od umowy, określa art.  38 Ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta.

 1. Klient ponosi bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy.
 2. Nie przyjmujemy przesyłek za pobraniem.
 3. Kupujący ma również prawo wymiany towaru na inny model lub rozmiar dostępny w ofercie sklepu.
  Aby dokonać wymiany kupujący może wypełnić załączony do przesyłki formularz wymiany oraz odesłać go z wymienianym produktem na adres sklepu.
 4. Zwrotu płatności dokonujemy przy użyciu takiego samego sposobu zapłaty, jakiego użył konsument, chyba, że klient podał na formularzu wymiany numer konta i wyraził zgodę na bezpośredni przelew.

4.Reklamacja
 
4.1 Reklamację prosimy zgłaszać na adres F. H.MARPOL Anna Pustuł Wysoka Lelowska,    Częstochowska 4, 42-310 Żarki

 4.2 W zgłoszeniu reklamacyjnym prosimy określić, czy reklamacja opiera się na podstawie Ustawy 
konsumenckiej, czy na podstawie rękojmi, czy korzystając z gwarancji.

4.3 Do każdej reklamacji ustosunkujemy się w ciągu 14 dni od otrzymania paczki.
4.4 Obuwie jest objęte 24 miesięczną gwarancją producenta.

Reklamacji nie podlega:

 • obuwie z wadami jawnymi (widoczne w dniu zakupu)
 • obuwie posiadające uszkodzenia mechaniczne (obicia, otarcia, uszkodzenia wynikające ze złego dopasowania obuwia do stopy)
 • naturalne zużywania się obuwia (np. zużycie fleków)
 • ozdoby
 • przemakanie obuwia skórzanego nie jest wadą
 • różnica w kolorze i strukturze skóry oraz załamania, zmarszczenia powstałe w trakcie użytkowania wynikające z naturalnych właściwości skóry
 • wygoda obuwia
 1. Przetwarzanie danych osobowych

5.1 Administratorem Danych Osobowych jest F.H. MARPOL Anna Pustuł z siedzibą w Wysoka Lelowska ul. Częstochowska 4, 42-310 Żarki NIP 573-261-52-93 prowadzący sklep internetowy w domenie www.marpolbuty.pl Kontakt email: marpolbuty@onet.pl lub pod numerami telefonu 507 960 281 / 516 120 679

5.2 Dane osobowe przetwarzane są w celach, w zakresie i w oparciu o zasady wskazane w polityce prywatności opublikowanej na stronach Sklepu Internetowego. 

5.3 Usługodawca może pozyskiwać i przetwarzać dane osobowe w celu realizacji zamówienia na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. A także pod warunkiem wyrażenia zgody przez Klienta - na przetwarzanie jego danych osobowych w celach marketingowych w celu informowania o nowych produktach, usługach w tym w celach analitycznych, oraz promocjach oferowanych  przez sklep marpolbuty.pl w postaci newslettera.

5.4 Przekazanie Administratorowi danych jest dobrowolne, ale konieczne do zrealizowania zamówienia. Bez wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych, niemożliwe jest zrealizowanie zamówienia

5.5 Każda usługobiorca, którego dane osobowe przetwarza Usługodawca ma prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia.

5.6 Każdy usługobiorca powierzający dane Usługodawcy w razie wykrycia nieprawidłowości w związku z przetwarzaniem danych osobowych ma prawo do wzniesienia skargi do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

5.7 Usługodawca zobowiązuje się do przestrzegania tajemnicy związanej z powierzonymi danymi Klienta i zobowiązuje się do nieudostępniania danych osobom nieuprawnionym oraz do należytego zabezpieczenia tych informacji przed dostępem wszelkich osób nieuprawnionych. Usługodawca prowadzący sklep internetowy pod adresem www.marpolbuty.pl nie może wykorzystywać powierzonych danych w innych celach niż wskazane w niniejszym Regulaminie.

5.8 Wszelkie spory powstałe pomiędzy Usługodawcą, a Klientem rozstrzygane są na mocy prawa polskiego. W sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem zastosowania mają postanowienia Kodeksu Cywilnego i odpowiednich ustaw prawa polskiego, a także prawa Unii Europejskiej, w szczególności RODO. 

5.9 W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt na marpolbuty@onet.pl

6. Postanowienia końcowe

 1. Umowa zawierana przez Sklep Internetowy jest w języku polskim
 2. Sprzedawca zastrzega sobie prawo do dokonywania zmian w Regulaminie z wyjątkowych przyczyn. O każdej zmianie klient zostanie poinformowany.
 3. 3. W sprawach nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie mają zastosowanie powszechnie obowiązujące przepisy prawa polskiego, w szczególności tj: Kodeks cywilny, Ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną, Ustawy o prawach konsumenta i Ustawy o ochronie danych osobowych.

Regulamin obowiązuje od 1 maja 2018r.


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018